Achievements

 

 RAMKRISHNA MISSION, MUMBAI COMPETITIONS 2019-2020

                                            DRAWING COMPETITION

Achieve1

ARPITA MORE- I PRIZE

Achieve2

BHAKTI KODE-II PRIZE

Achieve4

VARAD CHAVAN – III PRIZE

   ‘P’ WARD COMPETITIONS -2019-2020

       SCIENCE EXHIBITION SCHOOL GOT SECOND PRIZE (SENIOR GROUP)

Science3
Science2 Science1

DRAWING COMPETITION -‘P’ WARD -2019-2020

                                              ARPITA MORE (VII) – I PRIZE

Achieve3

 

                                      SCHOOL ANTHEM WRITING COMPETITION

                      WON BY MISS SHRAVANI KODE & MST. SHREYAS JOGDANDE

school-anthem
School-anthem3 School-anthem2
VARIOUS INTER SCHOOL COMPETITIONS
P WARD: SAHSHALEYA UPAKRAM
Elocution competition:
I Prize :
Master Mohammed Mehdi Hedayati – (VII A)  PWard-Zonal
Zonal Level :
III Prize :
PWard-Elo
Master Mohammed Mehdi Hedayati – (VII A)
SCIENCE EXHIBITION
Elocution Competition:
I Prize :
Master Mohammed Mehdi Hedayati (Jr.Group) –
(VII A)
Consolation Prize : Master Giriraj Kabra (Sr.Group) – (IXB)
Quiz Competition:
II Prize :
Master Vinit Patel & Miss Shravani Kode –
(Sr.Group)
GEETA CHANTING COMPETITION HELD BY CHINMAY MISSION

II Prize:

Bhakti-Kode
Miss Bhakti Kode (VA)

COMPETITION HELD AT RAMKRISHNA MATH, KHAR
Elocution Competition:
English:Junior Group:
I Prize :
Master Mohammed Mehdi Hedayati – (VII A)

English : Senior Group:
I Prize : Master Shawn D’souza – (IXA)
II Prize:
Master Giriraj Kabra – (IXB),
Miss Jiya Shah – (VIII A)

III Prize:
Miss Shaeste Hedayati – (VIII A)

Hindi Junior Group:
II Prize :
Master Divyanshu Singh – (V A)

Hindi Senior Group:
I Prize :
Miss VrushtiNisar – (XB)

II Prize:
Miss Ishita Sharma – (XA)

III Prize:
Miss Sakshi Parmar – (VIII A)

Marathi  Senior Group:
I Prize :
Master Atharv Karekar – (VIII A)

II Prize:
Miss Shravani Kode – (XA)

PowerPoint Presentation:
I Prize :
Miss Sayalee Hendre – (IX A),

Miss Drashti Shah (IX B),
Master Ashley D’souza (VIII B)
JET TOYS COMPETITION CONDUCTED BY MAHINDRA & MAHINDRA

1. Mst. Shur Rathod

2. Mst. Vardan Sharma

3. Miss Hetvi Shukla

4. Miss Lekha Kanojia